Kézilabda

Nem ilyen kezdésről álmodhattak női kéziseink

""

Úgy kezdődött a magyar női kézilabda válogatott első mérkőzése a svédországi Európa-bajnokságon, ahogy Kim Rasmussen megjósolta – döcögősen! Csehország két góljával kezdődött a mérkőzés, az első magyar gólt Erdősi Ildikó szerezte. Az első 15 percben mindössze négy gólt tudott szerezni a vállalkozó kedv nélkül játszó együttes, Klivinyi Kinga volt az egyetlen, aki kapu felé mert nézni, a balátlövő volt a csapat legeredményesebbje az első játékrészben.

A szünetben 13-10-re a csehek vezettek, ám a fordulás után négy gólt lőtt zsinórban a magyar csapat, ekkor megismerhettük a nagy világeseményeken első mérkőzésén kézilabdázó Kovács Anna varázslatos bal kezét és a 35. percre már nálunk volt az előny. A csehek tíz perces gólcsendjét Kamila Kordovska törte meg, ám a zsinórban hét magyar gólt szerző Kovács vezérletével a 45. percben még mindig a magyar válogatott vezetett.

Az utolsó negyedórában elkezdett hibát hibára halmozni az átütő erő nélkül játszó magyar együttes, és a kapuba csereként beálló Janurik Kinga sem tudta megakadályozni a cseheket, hogy végzetesen nagy előnyt építsenek ki. A vége a győri Jana Knedlíková parádéjával 27-22-es cseh győzelem lett, lesz még tehát dolga Kim Rasmussennek a csapattal a folytatásban.

Élő közvetítésünk a linkre kattintva érhető el!

12. Női kézilabda Európa-bajnokság, Svédország
„C” csoport, 1. forduló

Magyarország-Csehország 22-27 (10-13)
Isstadion Malmö
Gólszerzők: Kovács A. 7., Klivinyi 4, Kisfaludy 3, Görbicz 2, Schatzl, Triscsuk, Bódi, Hornyák, Erdősi, Lukács 1-1, ill. Hrbková, Mala 5-5, Adamkova, Knedlíková 4-4, Jerabková, Kordovska 3-3, Rucková 2, Marciková 1

A kép forrása: MKSZ, Facebook